O nás

Už dlho ťa niečo trápi a chceš si to konečne vyriešiť? Nemáš však chuť ísť do ambulancie, alebo nevieš zohnať vhodného odborníka, ktorý by ti vedel pomôcť v takom časovom úseku, ktorý vyhovuje tebe? Nemáš chuť strácať čas presúvaním sa, poprípade ti vyhovuje úplné súkromie vlastného bytu?

Tak pre Teba máme naše skvelé online sedenia!

Za vznikom občianskeho združenia Lepšie ja stojí pocit, že na obyčajného, poctivého, „bezproblémového“ človeka sa akosi zabúda.

Každý sa sústredí na ľudí v núdzi, ale čo taký „obyčajný“ človek, ktorý nemá žiadnu nálepku: má byt, má prácu, zvláda úlohy bežného života… Ozaj nepotrebuje žiadnu pomoc? Vie všetko zvládnuť sám?

Je jeho ekonomická stabilita zárukou toho, že sa cíti naplnený a šťastný?

Všetci vieme, že to tak nie je. Možno sa cíti šťastnejší človek v núdzi, pretože cíti ľudskú spolupatričnosť a záujem. „Obyčajný“ človek sa často hanbí požiadať o pomoc, pretože sa mylne domnieva, že musí všetko zvládnuť sám. Naše občianske združenie chce vyplniť túto medzeru v službách človeku a naučiť ľudí, že je úplne normálne cítiť sa slabý, či bezradný. A je len znakom inteligencie nezostávať s týmito pocitmi sám, ale obrátiť sa na druhých ľudí so žiadosťou o pomoc.

Chceme, aby sa ľudia zaujímali jeden o druhého, aby si pomáhali, aby boli jeden k druhému láskaví a dobrosrdeční. Občianske združenie Lepšie ja je o ľuďoch. O ľuďoch a vzájomnosti.

Naše východiská

Pri našej práci (vedení) používame najnovšie poznatky psychológie. Prvé roky života človeka považujeme za smerodajné v jeho psychickom vývine. Pracujeme s obrannými mechanizmami, prenosom, spúšťačmi, vnútorným dieťaťom, Past reality integration atď. Našim obľúbeným autorom, ktorého knihy sú napísané takým štýlom, aby si ich mohol prečitať každý a preto ho vrele odporúčame na samoštúdium, je Heinz-Peter Rohr.

Veríme v poctivú prácu.

Uvedomujeme si bolesť, ktorá sa často skrýva v ľudskej duši a v žiadnom prípade by sme si nedovolili ponúknuť nejaké lacné, popularistické riešenia, ktoré síce možno poskytnú rýchlu úľavu a pocit zlepšenia, zakladá sa to však na ilúzii a zneužití dobrej vôle veriť. Pád po vytriezvení môže človeka uvrhnúť do ešte väčšej biedy a zmätku ako predtým.

Nakoľko pracujeme s emóciami, využívame aj prvky dotykovej, art či dance terapie.